fbpx

Régen az embereknek mindent el kellett viselni. A háborút, az éhinséget, a diktátorokat, a kivégzést….

Soha sem volt szabad nemet mondani.

Most sem szabad nemet mondani.

A mindennapi életünkben, ha nem tudjuk visszautasítani a dolgokat, amik nem válnak hasznunkra, akkor egy idő után túlterhelődünk.

– Minden munkát elvállalsz?

– Hagyod hogy kritizáljanak?

– Hagyod hogy megbántsanak?

– Meddig cipelsz egy-egy haragot?

– Magadba folytod a haragod?

Vannak, akik kioktatnak másokat arról, hogy még többet kellene tűrni és elviselni. „Bezzeg az énidőmben… én szuperhős voltam!” A társadalom arra nevelte az embereket, hogy mindent el kell viselniük és ez a normális. Nem mondhattad meg, hogy ez rosszul esett neked, egyszerűen nincs erre kultúra.

Viszont nem lehet örökké cipelni a haragot, megbántottságot, igazságtalanságot. Ezek az érzések mélyen belül rágják a lelket. A test elraktározza ezeket és ebből lesz a betegség. A rák, a vesekő, az epekő, a magas vérnyomás, a cukorbetegség…. stb. Az elraktározott érzelmek olyanok, akár a kő. Lehúznak és fájdalmat okoznak. Ezért nem szabad nyelni, nem szabad tűrni. Viszont nem az a megoldás, hogy a másikra borítom az asztalt. Bár talán van olyan helyzet, de alapvetően én a békés megoldások híve vagyok. Egyszerűen meg kell tanulnunk másképp beszélni és másképp viselkedni.

De miképp utasítsunk el egy helyzetet?

Nem mindenkinek könnyű nemet mondani, mert nem erre vagyunk tanítva. Ám a gyerekek remekül lázadoznak. Amikor valami nem tetszik, akkor a legjobb módszer, ha azt mondjuk:

„nekem ez rosszul esett”

Első szám, első személyben beszélünk arról, hogy mi zajlik bennünk.

„én ezt nem szeretném”

Egyetértenünk sem kell a másikkal, és ezt is elmondhatjuk:

„érdekes meglátás, de én nem értek vele egyet” És esetleg közelíthetjük egymáshoz az álláspontokat.

Ahelyett, hogy lenyelnénk egy-egy sértést, kritikát, vagy picsognánk (a médiában előfordul), vagy dühöngve ráborítanánk az asztalt a másikra, inkább mondjuk el, hogy mit érzünk.

Ha valamit nem akarunk megtenni, ugyan ezt kell tenni:

„én ezt most nem szeretném, mert nekem….”

Nem könnyű kiállni önmagunkért és lehet, hogy ehhez segítséget kell keresnünk. Lehet egy előadás, egy videó, ami elindít. Az is lehet, hogy a családállítás vagy akár a Thétahealing fog segíteni.

Természetesen nem mindenkivel szemben fog elsőre tökéletesen működni, de az egészen biztos, hogy megkönnyebbülést fog hozni nekünk, hogy kiálltunk magunkért. Nő az önbizalom és az önértékelés és erősebbé válunk!

A témához kapcsolódó videóm:

KCSI

Még szintén kedvelheted

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .